dziewczyna z lokami

W co grają dziewczyny?

O tym, że dziewczyny też lubią grać w gry komputerowe nie trzeba chyba nikomu mówić. Zastanawiać jednak może, który rodzaj gier jest szczególnie popularny wśród płci pięknej. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak żadną tajemnicą. Istnieje bowiem cała grupa rozmaitych gier, które trudno określić inaczej, aniżeli gry dla dziewczyn.

Są to w pierwszej kolejności wszelkiego typu gry ubieranki, które polegają na tym, żeby odpowiednio dobrać ubiór sterowanej postaci do jakichś okoliczności. Innym przykładem mogą być wszelkie gry obracające się w tematyce gotowania, aczkolwiek śmiało można powiedzieć, że znajdzie się też sporo amatorów tego rodzaju rozrywki wśród przedstawicieli płci brzydszej.

komputerowe gry dla dziewcząt

Najogólniej jednak rzecz ujmując, gry dla dziewczyn to w większości wypadków wszelkie gry pozbawione elementów niepotrzebnej przemocy i wszechobecnej rywalizacji. Z jakichś przyczyn kobiety nie odczuwają silnej potrzeby konkurowania w cyberprzestrzeni, toteż wolą wybierać różne proste gry logiczne, czy też inne nieskomplikowane produkcje, które nie cechują się wysokimi wymaganiami gracza co do skupienia, bądź refleksu. Nie oznacza to jednak, że kobiety nie grywają w strzelanki, gry wyścigowe, czy też nawet strategie – po prostu znaczna ich część raczej stroni od tego rodzaju programów, chociaż jak wiadomo wszędzie – także i w tej materii – zdarzają się różnego rodzaju wyjątki, które potwierdzają regułę.